BIP ŚOPS Brwinów

pracownik socjalny

Symbol oferty:
3/2014

Jednostka ogłaszająca:
Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej Kościuszki 4a 05-840 Brwinów

Data ogłoszenia:
2014-05-21

Termin składania dokumentów:
2014-06-04

Wymagane wykształcenie:
wykształcenie zgodne z art. 116 ust.1 ustawy o pomocy społecznej.

Wymagania związane ze stanowiskiem:
- Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia jeden z niżej wymienionych warunków: a) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych; b) ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna; c) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. - posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; - niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślnie przestępstwo skarbowe; - stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownik socjalny; - posiadanie prawa jazdy kat. B. Wymagania merytoryczne, które będą weryfikowane podczas postępowania rekrutacyjnego: a) znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej i Kodeksu postępowania administracyjnego; b) znajomość ustawy o ochronie danych osobowych, zagadnień z zakresu samorządu terytorialnego i innych ustaw i rozporządzeń związanych z pracą na stanowisku pracownika socjalnego; c) umiejętność interpretacji przepisów prawnych związanych z pomocą społeczną; d) biegła umiejętność obsługi komputera ( SI POMOST ) i urządzeń biurowych. Dodatkowe umiejętności i predyspozycje: a) umiejętność pracy pod presją czasu; b) dobra komunikacja interpersonalna; c) umiejętność pracy w zespole; d) umiejętność pisania projektów i znajomość pracy metodą OSL; e) doświadczenie zawodowe na stanowisku pracownika socjalnego.

Zakres obowiązków:
a) przeprowadzanie wywiadów środowiskowych oraz innych czynności w celu ustalenia sytuacji klienta i jego problemów; b) prowadzenie pracy socjalnej na rzecz osób i rodzin; c) prowadzenie pracy socjalnej na rzecz społeczności lokalnej; d) dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń; e) udzielanie informacji i wskazówek w zakresie rozwiązywania problemów życiowych osób potrzebujących tego rodzaju pomocy.

Wymagane dokumenty:
a) list motywacyjny; b) kwestionariusz osobowy dla kandydata ubiegającego się o zatrudnienie (do pobrania); c) curriculum vitae (życiorys); d) kserokopie dokumentów potwierdzjących wykształcenie; e) kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu potwierdzające dotychczasowe zatrudnienie; f) kserokopia prawa jazdy; g) oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie i oświadczenie o zdolności do czynności prawnych (do pobrania). Nie przedłożenie w/w dokumentów spowoduje odrzucenie oferty.

Warunki pracy:
Zatrudnienie od 16 czerwca 2014 r. w wymiarze 1 etat, umowa na zastępstwo z przewidywanym terminem zakończenia umowy 31.08.2015r.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Ośrodku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, był wyższy niż 6 %.

Miejsce składania dokumentów:
Ofertę i wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, ul. Kościuszki 4a ; 05-840 Brwinów, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko pracownika socjalnego” do dnia 4 czerwca 2014 r. do godz. 16.00 (decyduje data faktycznego wpływu do ŚOPS).

Uwagi:
- aplikacje, które wpłyną do ŚOPS w Brwinowie po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane, - kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie postępowania sprawdzającego, - informacja o wyniku naboru będzie ogłoszona na tablicy ogłoszeń w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie i w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka www.sopsbrwinow.ebip.lublin.pl) - dokumenty aplikacyjne kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do postępowania sprawdzającego, zostaną odesłane pocztą, bądź istnieje możliwość osobistego odbioru dokumentów w Ośrodku. Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV, powinny być opatrzone klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm).” Brwinów, 21 maja 2014r. Dyrektor Joanna Dzierzba

Data wytworzenia: 2014-05-21 Autor: Tomasz Knych Data publikacji: 2014-05-21 00:00 Osoba udostępniająca na stronie: Administrator Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-23 Osoba modyfikująca: Tomasz Knych

RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja 2018r.
Klauzula Informacyjna