BIP ŚOPS Brwinów

pracownik socjalny

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W ŚRODOWISKOWYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ  W BRWINOWIE

Nr 6/2017 z dnia 1 grudnia 2017r. – przedłużenie terminu składania ofert.

Dyrektor Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Brwinowie nabór na wolne stanowisko pracownika socjalnego w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie ul. Kościuszki 4a; 05-840 Brwinów.

  1. Stanowisko pracy:   pracownik socjalny
  1. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Ośrodku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, był wyższy niż 6 %.
  1. Niezbędne wymagania od kandydatów:
  1. wykształcenie zgodne z art. 116 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1769 t.j.):

Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:

a) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;

b) ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna;

c) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków:

  • pedagogika,
  • pedagogika specjalna,
  • politologia,
  • polityka społeczna,
  • psychologia,
  • socjologia,
  • nauki o rodzinie.
  1. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  2. niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślnie przestępstwo skarbowe;
  3. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownik socjalny;
  4. posiadanie prawa jazdy kat. B.
  1. Wymagania merytoryczne, które będą weryfikowane podczas postępowania  rekrutacyjnego:

a) znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej i Kodeksu postępowania administracyjnego;

b) znajomość ustawy o ochronie danych osobowych, zagadnień z zakresu samorządu terytorialnego i innych ustaw i rozporządzeń związanych z pracą na stanowisku pracownika socjalnego;

c) umiejętność interpretacji przepisów prawnych związanych z pomocą społeczną;

d) biegła umiejętność obsługi komputera ( SI POMOST ) i urządzeń biurowych.

      5.  Dodatkowe umiejętności i predyspozycje:

  1. umiejętność pracy pod presją czasu;
  2. dobra komunikacja interpersonalna;
  3. umiejętność pracy w zespole;
  4. umiejętność pisania projektów i znajomość pracy metodą OSL;
  5. doświadczenie zawodowe na stanowisku pracownika socjalnego.
  1.  Zadania wykonywane na stanowisku:
  1. przeprowadzanie wywiadów środowiskowych oraz innych czynności w celu ustalenia   sytuacji klienta i jego problemów;
  2. prowadzenie pracy socjalnej na rzecz osób i rodzin;
  3. prowadzenie pracy socjalnej na rzecz społeczności lokalnej;
  4. dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;
  5. udzielanie informacji i wskazówek w zakresie rozwiązywania   problemów życiowych osób potrzebujących tego rodzaju pomocy.

       7.  Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny;
  2. kwestionariusz osobowy dla kandydata ubiegającego się o zatrudnienie   (do pobrania);
  3. curriculum vitae  (życiorys);
  4.  kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  5. kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu potwierdzające dotychczasowe zatrudnienie;
  6. kserokopia prawa jazdy;
  7. oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie i oświadczenie o zdolności do czynności prawnych ( do pobrania ).

Nie przedłożenie w/w dokumentów spowoduje odrzucenie oferty.

       8. Zatrudnienie planowane

Od 1 stycznia 2018 r. w wymiarze 1 etat, umowa o pracę na czas określony do 6 miesięcy, z możliwością  zawarcia kolejnej umowy na czas określony lub na czas nieokreślony.

       9. Miejsce i termin złożenia dokumentów:

Ofertę i wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, ul. Kościuszki 4a; 05-840 Brwinów, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko pracownika socjalnego”  do  dnia 10 stycznia 2018 r. do godz. 15.00 (decyduje data faktycznego wpływu do ŚOPS).

    10. Dodatkowe informacje:

  • aplikacje, które wpłyną do ŚOPS w Brwinowie po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane,
  • kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie postępowania sprawdzającego,
  • informacja o wyniku naboru będzie ogłoszona na tablicy ogłoszeń w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie i  w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka (www.sopsbrwinow.ebip.lublin.pl)
  • dokumenty aplikacyjne kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do postępowania sprawdzającego, zostaną odesłane pocztą, bądź istnieje możliwość osobistego odbioru dokumentów w Ośrodku.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV, powinny być opatrzone klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 ze t.j.)”

Brwinów, 1 grudnia 2017r.

                                                                                                          Dyrektor

                                                                                                    Joanna Dzierzba

Załączniki do pobrania

Data wytworzenia: 2017-12-01 11:09 Autor: Tomasz Knych Data publikacji: 2017-12-01 11:09 Osoba udostępniająca na stronie: Administrator Data ostatniej modyfikacji: 2017-12-21 Osoba modyfikująca: Tomasz Knych

RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja 2018r.
Klauzula Informacyjna