BIP ŚOPS Brwinów

radca prawny

Jednostka ogłaszająca:
Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej Kościuszki 4a 05-840 Brwinów

Data ogłoszenia:
2013-04-19

Termin składania dokumentów:
2013-04-30

Wymagane wykształcenie:
wykształcenie wyższe prawnicze i wpis na listę radców prawnych

Wymagania związane ze stanowiskiem:
Niezbędne wymagania od kandydatów: Wymagania formalne , potwierdzone odpowiednimi dokumentami: - wykształcenie wyższe prawnicze i wpis na listę radców prawnych, - posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, - niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślnie przestępstwo skarbowe, - wymagany co najmniej 5 letni staż w ośrodku pomocy społecznej realizującym także pakiet świadczeń rodzinnych, fundusz alimentacyjny i dodatki mieszkaniowe. Wymagania merytoryczne oraz umiejętności i predyspozycje, które będą / mogą być weryfikowane podczas postępowania rekrutacyjnego: - dobra znajomość ustaw stanowiących działalność statutową ośrodka pomocy społecznej, - znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, - znajomość ustawy o egzekucji w administracji, - dokładność, - umiejętność pracy pod presją czasu, - dobra komunikacja interpersonalna, - umiejętność dobrej organizacji pracy, - umiejętność pracy w zespole, - zdolności analityczne, - umiejętność obsługi komputera, - umiejętność obsługi urządzeń biurowych. Dodatkowe wymagania od kandydatów: - Kursy dokształcające z zakresu działalności statutowej ośrodka pomocy społecznej

Zakres obowiązków:
Obsługa prawna Ośrodka m.in. w zakresie : - udzielania porad i konsultacji prawnych kierownictwu oraz pracownikom w zakresie działalności Ośrodka, - udzielania porad prawnych kierownictwu oraz pracownikom w zakresie spraw administracyjnych, - sporządzania opinii prawnych, - analizy i oceny prawnej umów i porozumień zawieranych przez Ośrodek, - przygotowywania projektów umów, porozumień,decyzji, odwołań, - sporządzania aktów prawa wewnętrznego Ośrodka – regulaminy, zarządzenia, - sporządzania pozwów, wniosków i innych pism dla sądów, prokuratur oraz innych organów i jednostek, - zastępstwa procesowego w sprawach sądowych z udziałem Ośrodka, - informowania kierownictwa o zmianach w przepisach prawa w zakresie działalności Ośrodka, - szkoleń wewnętrznych dla pracowników merytorycznych, - poradnictwa prawnego dla klientów Ośrodka w zakresie szeroko rozumianego zabezpieczenia społecznego, prawa rodzinnego, administracyjnego i cywilnego.

Wymagane dokumenty:
1) list motywacyjny; 2) kwestionariusz osobowy dla kandydata ubiegającego się o zatrudnienie, 3)curriculum vitae (życiorys), 4) kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, 4) kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje, 5) kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu potwierdzające dotychczasowe zatrudnienie, 6) oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie i oświadczenie o zdolności do czynności prawnych. Nie przedłożenie dokumentów określonych w pkt 5, powoduje odrzucenie oferty.

Miejsce składania dokumentów:
Miejsce i termin złożenia dokumentów: Ofertę i wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, ul. Kościuszki 4a, 05-840 Brwinów, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko radcy prawnego” do dnia 30 kwietnia 2013 r. do godz. 12.00 (decyduje data faktycznego wpływu do ŚOPS).

Uwagi:
Zatrudnienie planowane Od maja 2013 r. w wymiarze 3/4 etatu, umowa o pracę na czas określony 12 miesięcy, z możliwością zawarcia kolejnej umowy na czas określony lub na czas nieokreślony. Dodatkowe informacje: - aplikacje, które wpłyną do ŚOPS w Brwinowie po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane, - kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie postępowania sprawdzającego, - informacja o wyniku naboru będzie ogłoszona na tablicy ogłoszeń w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie i w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka (www.sopsbrwinow.ebip.lublin.pl) - dokumenty aplikacyjne kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do postępowania sprawdzającego, zostaną odesłane pocztą, bądź istnieje możliwość osobistego odbioru dokumentów w Ośrodku. Wymagane dokumenty aplikacyjne: - list motywacyjny, - szczegółowe CV, powinny być opatrzone klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm).”

Data wytworzenia: 2013-04-19 Autor: Albert Zdzieszyński Data publikacji: 2013-04-19 00:00 Osoba udostępniająca na stronie: Administrator Data ostatniej modyfikacji: 2015-12-23 Osoba modyfikująca: Tomasz Knych

RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja 2018r.
Klauzula Informacyjna